13 Şubat 2012 Pazartesi

Fuly MİM'i :)

2012'nin en iradeli dukancısı Fuly beni mimlemiş :)) senin gibi olmayı çok isterdim, aaah ah. İstanbul semalarına hoş geldim diyor ve soruları yanıtlamaya geçiyorum:
1- Ölmeden görmeyi istediğin bir ülke var mı? Neden orası?

Avustralya. Çok özel bir sebebi yok aslında, uzak olması, ulaşılması için emek sarfetmek gerekmesi ve yıllar önce izlediğim Avustralya filmi sanırım sebebi.

2. Kış mı? Yaz mı?

Bir milyon kere yaz! terlersen duş alırsın kardeşim, terleyeceğim diye, üzerindeki ağırlıklardan kurtulduğun, orda burda atkı/bere unutmadığın, maçlarda donmadığın (aah ah şu maçlar yaz dönemi oyansa diyeceğim de, futbolculara da yazık di mi?) mevsimden vazgeçilir mi? Tamam kayağı da seviyorum ama benim tam olarak istediğim, kayak merkezi bir yerde dursun, ben yazın oraya gideyim, kayayım ve sonra üşüyünce yaz olan yere geri döneyim:)

3. Hiç saçının tamamını boyattın mı? Pişman mısın?

Bundan 7-8 sene önce sapsarı, 2006-2007 arası kızıldım. Aslında pişman olmadım, ama kızıldan kendi saç rengime dönerken kuaförü dinleyip akıttırma işlemini uyguladım, ona çok pişmanım. saçlarımın yarısı gitti, saçlarım 10 gün yıkamasam yağlanmaz hale geldi,yeşil bir renge büründü saçlarım, tiftik tiftik oldu, besleme gibi dolaştım, yaptırmadığım bakım kalmadı. en son kopkoyu bir siyaha boyadım. Çok şükür toparladı sonra. O kadar üzülmüştüm ki, saçıma birkaç ay öncesine kadar hiçbir şey sürdürmedim, neredeyse 5 sene. şu anda çok hafif bir balyaj var, memnunum. boya işini profesyonel ellerde yaptırmakveya kendi evinde profesyonel markalarla yapmak lazım.

4. Blog'umda en çok ne tarz konular görmek isterdin?

ben senin komşularından ve günlük hayattan bahsederkenki modunu çok seviyorum. başına gelenleri yaz hep, o kadar güzel bir dille anlatıyorsun ki, okurken her daim gülüyorum:)

5. Yaptığın en çılgınca şey neydi?

Yıllıık iznimin tamamını Roma'da İtalyanca kursu için harcarken, kimseleri dinlemeyip hafta sonu için Napoli'ye gittim. Capri adası, Pompei, turistik yerler tamamlayınca, bu kadar tehlikeli bir şehirde yapmamam gerekeni yapıp, ara sokaklara girip, kendi çapımda çamaşır iplerini, sokakta oynayan çocukları resimliyordum (sanki Türkiye'de yok). o sırada motosikletli birisi kolumdaki fotoğraf makinesine yapıştı, lanet makinenin ipi kopmadı, sürüklendim yerlerde, en son koptu da kurtuldum. adamın arkasındam bir de İtalyanca "bari sd kartı at" diye bağırdım ama nafile. sonra kalkıp yaralarımla ilgilenilmesi için bir eczane buldum.


6. En sevdiğin tatlı nedir?

Profiterol, bir de tatlı sayılırsa jelibon :) he çok krizim tutmuşsa, fıstıklı sarma.

7. Hiç bıkmadan kullanabileceğin oje rengi?

Oje konusunda üşengeçim, sürmüyorum pek. Kullandığım zaman genelde parlatıcı, beyaz veya french takılırım. he onlar da soyulur, kötüleşir filan, of çok fenayım bu konuda.


8. Hayvanları sever misin? Evde beslemeyi istedin mi hiç?

uzaktan seviyorum. sanırım evde bakabileceğim tek hayvan balık:)

9. Düzenli olarak takip ettiğin bir dergi var mı? Varsa hangisi?

Galatasaray dergisi :)


10. Sence Türkiye'de en yaşanılası şehir neresi? Neden?

Sanırım İzmir. Ama yine de İstanbul'dan her gidişte, bu şehri özlüyorum nedense...

11. İnsanların sende gördüğü, dile getirdiği en iyi ve en kötü özelliğin nedir?

Yardımseverliğim ve çözüm odaklı oluşumu herkes ifade eder hep. Sanırım en kötü özelliğim: insanları kafama çok takıyorum ve sevdiğim insanları da bu takıntılarımla bunaltıyorum.

Kimi mimlesem ki? pek sesi soluğu çıkmayan Taranis'cim, vaktin olursa yapıver bu mimi:)

5 yorum:

Taranis dedi ki...

Bir giriyim bakıyım Aysecim napmıs gitmis mi dönmüş mü Londra'lardan derken bu MİM'i gördüm ve sonunda ben vardım:)

Buaralar biraz yoğun geçiyor evde yatılı misafirler ağırladım,işler birazcık yoğun birde ben sanırım bu havalarda pek moda giremedim bloga birşeyler yazmak için :)

Ama suskunluğumu bozuyorum bu MiM'le sağol canım benim :)

Hamide... dedi ki...

birazdan ben de yapacağım bu mimi :) çok eğlenceli mimler var bu da onlardan bii...

fuly dedi ki...

bende insanalrı kafama takmam ve bunlatmam yapsamda çok nadirdir :) fazla rahatımdır bu konularda :)

sende bu azim varken bkz:sonuç odaklılık beni bile geçersin ayşecim :)

lamore del calcio dedi ki...

keşke ben de snein kadar rahat olsam, aslında bunalt-ma isim ben de, yani takaırm ve bunaltırım ben. anlatım bozukluğu olmuş yahu cümlemde

tubitos dedi ki...

5. maddede anlattığın hakikten çılgınca bişeymiş ayy allah korumuş canım yaaa